"Türkiye'de Mülteci Sığınmacı ve Geçici Koruma Altındaki Kişilerin Adalete Erişimlerinin Desteklenmesi Projesi"

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. "türkiye'de Mülteci Sığınmacı Ve Geçici Koruma Altındaki Kişilerin Adalete Erişimlerinin Desteklenmesi Projesi"
1920 Görüntülenme
14/11/2018

Türkiye Barolar Birliği ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) yürütücülüğündeki "Türkiye'de Mülteci Sığınmacı ve Geçici Koruma Altındaki Kişilerin Adalete Erişimlerinin Desteklenmesi Projesi" kapsamında 12-13 Kasım 2018 tarihlerinde Antalya'da "Mültecilerin Adalete Erişimi-Hukuki Yardım ve Adli Yardım" başlıklı uluslararası bir konferans gerçekleştirildi.

Konferansın açış konuşmalarını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve UNHCR Türkiye Temsilci Yardımcısı Jean Marie Garelli yaptı.

Açış konuşmalarının ardından panellere geçildi. Konferansın ilk gününde “İltica Usullerinde ve Kanun Yollarında Hukuki Usuli Güvenceler” ve “Mültecilerin ve Sığınmacıların Adalete ve Adli Yardıma Erişi: En İyi Uygulamalar”; ikinci gününde ise “Mültecilerin ve Sığınmacıların Adalete ve Adli Yardıma Erişimi: Gelişme Kaydetmek İçin Neler Yapmalıyız?” ve “Mültecilerin ve Sığınmacıların Adalete Erişiminde Avukatların Rolü” başlıklı paneller gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen panele Baromuz Mülteci Hakları Komisyonundan Av.Burak Levent YALPA ve Av.Velican UYDURAN katılmışlardır.

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR