MESLEKTAŞIMIZIN KATLEDİLMESİ İLE İLGİLİ KOMUOYU DUYURUSU

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Meslektaşimizin Katledilmesi İle İlgili Komuoyu Duyurusu
1300 Görüntülenme
30/04/2019

OSMANİYE BAROSU KAMUOYU DUYURUSU

Aksaray Barosu’na kayıtlı, avukat meslektaşımız İbrahim Ergin, 29/04/2019 tarihinde bir boşanma davasında, davacı kadının vekili olarak mesleğini icra ederken, boşanmak istemeyen davalı koca tarafından uğramış olduğu, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir.

Vatandaşlarımızın hak arama özgürlüğü ve adalete erişimdeki temsilcisi avukatlara; duruşma salonlarında, keşif ve haciz mahallinde, ofislerinde, sözlü ve fiili saldırılar maalesef devam etmektedir. Bu tür sözlü ve fiili saldırılar sıradanlaşmış ve toplumda ne yazık ki kabul gören bir hal almıştır.

Katilin avukatı, tecavüzcünün avukatı, teröristin avukatı yaftaları ile bizleri kafalarınızdaki şablonlara yerleştiremezsiniz. Biz bir gün herkese lazım olacak hukuk devleti için yurttaşların seslerindeki nefes olan avukatlarız.Aslında bugün kesilen nefes de yurttaşların nefesidir.

Hak arama mücadelesi veren ve kamu hizmeti sunarak vatandaşların sesi olan avukat ne uyuşmazlığın tarafıdır, ne de cezalandırılamayan suç ortağıdır !!

Bu nedenle mesleğimize ve mesleğin icrası sırasında yapılan her türlü saldırı kabul edilemez.Meslektaşımıza yapılan menfur saldırıyı Osmaniye Barosu olarak şiddetle kınıyoruz.

Meslek şehidimiz Avukat İbrahim Ergin’e Allah’tan rahmet, başta meslektaşımızın ailesi olmak üzere Aksaray Barosu ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.

OSMANİYE BARO BAŞKANLIĞI

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR