HİZMET BİNAMIZIN AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Hizmet Binamizin Açiliş Töreni Yapildi
2351 Görüntülenme
25/05/2018

Osmaniye Barosu Hizmet Binamızın açılışını gerçekleştirdik..

Yapımı tamamlanan Osmaniye Barosu Hizmet binamızın açılışına gelerek günümüze anlam katan başta TBB Başkanı Sayın Prof.Dr.Av.Metin Feyzioğlu'na,Vekilimiz Sayın Mücahit Durmuşoğlu'na , Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara'ya,TBB yönetim kurulu Üyeleri Av.Sabri Çepik ve Av.Ali Elibol'a ,TBB disiplin kurulu eski başkanı Av.Haşim MISIR'a,TBB Başkan danışmanı Zafer Köken'e,Adana Baro Başkanı Av.Veli Küçük'e,Aksaray Baro Başkanı Av.Beytullah Coşkun'a,Gaziantep Baro Başkanı Av.İskender Kahraman'a,Hatay Baro Başkanı Av.Ekrem Dönmez'e,Kilis Baro Başkanı Av.Muammer Fazlıağaoğlu'na, Manisa Baro Başkanı Av.Ali Arslan'a Mersin Baro Başkan vekili Av.Gazi Özdemir'e,Şanlıurfa Baro Başkanı Av.Ahmet Tüysüz'e Yozgat Baro Başkanı Av.Mehmet Şimşek'e ,Yozgat Baro Başkan Yardımcısı Av.Muhsin AYANOĞLU'na,Yozgat Barosundan Av.Ahmet KESKİN'e ve katılım sağlayan tüm kıymetli meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Baromuza ve Osmaniyemize hayırlı olması dileği ile..

Baro Başkanımız Av.Dilem AKSOY'un Açılış Konuşması;

Sayın Başkanım,

Sayın Vekil,

Sayın Belediye Başkanım,

Sayın TBB Yönetim Kurulu Üyeleri,

Kıymetli Baro Başkanlarım,

Değerli meslektaşlarım,

Sayın konuklar,

Basınımızın değerli Mensupları,

 

Yapımı tamamlanan Osmaniye Barosu Hizmet Binasının açılış törenine hoş geldiniz der, hepinizi saygıyla selamlarım.

2015 yılında yapımına başladığımız Hizmet binamız  nihayet mesleğimize ve meslektaşlarımıza yakışır bir biçimde siz değerli meslektaşlarımızın kullanımına hazırdır.

Osmaniye Barosu 1996 yılında Osmaniye mizin il olmasından sonra 1997 yılı Nisan ayında kurulmuştur.O tarihten bu güne artan nüfusu ve faaliyetleri ile de adından da  sıkça söz ettirmiş, gerek ilimizde, gerekse de ulusal düzeyde aldığı  görevleri yerine getirmek sureti ile  üzerine düşen sorumlulukların bilinci ile hareket etmiştir. Mesleğin genel yapısı ve artan nüfus beraberinde baromuzun adliye binası içerisindeki hizmet birimlerimizin yanı sıra münferit bir hizmet binasına ve kısmen de olsa sosyal alanlara ihtiyacımızı arttırmış, bu ihtiyaç  son zamandaki stajyer nüfusu ile de neredeyse zaruret halini almıştır.Hal böyle iken her zaman  neredeyse tüm faaliyetlerimizde yanımızda hissettiğimiz çatı örgütümüz Türkiye Barolar Birliği bizim bu ihtiyacımızı karşılamak üzere kolları sıvamış ve Osmaniye Barosu için bu yeri alarak inşaatına başlamıştır.

Hizmet Binamızda  200 kişilik konferans salonu ,100 kişilik stajyer eğitim salonu ,2 adet toplantı salonu ,baro hizmet birimleri , başkanlık makamı, kütüphanesi,arşivin yanı sıra meslektaşlarımızın birlikte vakit geçirebileceği  alanlar ve bir cafe-restaurantı bulunmaktadır.

Baromuz kurulduğundan itibaren bir hizmet binasına ihtiyacımızı dile getiren , bunu Barolar Birliği çatısı altında ifade eden, girişimde bulunan ,bizzat bu binanın alımına katkı sunan baro başkanlarıma ve onların yönetimlerine ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim..Mevcut yönetim olarak biz de  inşaat yapım  sürecine katkı sunarak eşlik etmiş bulunmaktan son derece mutluyuz.

Ve elbette ki az önce bahsettiğim gibi tüm ihtiyaçlarımıza ölçüsü mukabilinde cevap vermeye çalışan çatı örgütümüz ve onun değerli başkanı ve yönetimi mesleğimize ve meslektaşlarımıza yakışır bir bina için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmışlardır.Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ve hizmet binamızın yerini aldığımız İl özel idaremiz bize her aşamada hizmet sunan belediyemiz  ve elbette ilimize  böyle bir binanın kazandırılmasında yanımızda olan valiliğimize teşekkürü bir borç bilirim.

Ve işin sahadaki  mimarlarına ;Türkiye Barolar birliğinin inşaat birimi çalışanlarına, birlik müdürümüze,projemizin mimarına ve elbette ki  Osmaniye barosunun çok kıymetli personeline emekleri için  şükranlarımı sunarım.

Tüm meslektaşlarıma ,Baromuza ve ilimize hayırlı olması dileklerimle  bugün burada bizimle olarak günümüze anlam katan  uzaklardan ,yakınlardan gelen tüm değerli baro başkanlarıma , beraberlerindeki meslektaşlarıma ve  siz değerli Osmaniye Barosu mensuplarına teşekkür ederim.

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR