BURSA BAROSU MENSUBU AV.İLKNUR NAZLI GÖKYILDIZ’A ARABULUCULUK GÖRÜŞMESİNDE YAPILAN MENFUR SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ.

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bursa Barosu Mensubu Av.ilknur Nazli Gökyildiz’A Arabuluculuk Görüşmesinde Yapilan Menfur Saldiriyi Şiddetle Kiniyoruz.
944 Görüntülenme
25/10/2019

Bursa Barosu mensubu meslektaşımız Av. İlknur Nazlı GÖKYILDIZ’a 24.10.2019 günü Bursa’da Av. Eliz Güney’e ait hukuk bürosunda yapılan arabulculuk görüşmesi esnasında S.Y. tarafından yapılan menfur sözlü ve falçatalı fiziksel saldırı girişimini şiddetle kınıyoruz.

24.10.2019 günü saat 09.30’da arabuluculuk görüşmesi esnasında meslektaşımızın boğazına karşı taraf asili tarafından falçata dayanmış ve meslektaşımız 15 dakika süre ile rehin alınmış ve ölümle tehdit edilmiştir. Saldırgan gözaltına alınmış ve meslektaşımız da Çekirge Devlet Hastanesinden darp raporu alıp avukat hakları merkezi üyesi meslektaşlarımızın refakatinde Beşevler Polis merkezinde ifadesini vermiştir.

Meslektaşımıza yapılan bu saldırı asla kabul edilemez.

Bugüne kadar Türkiye'nin birçok yerinde görevlerini yaparken meslektaşlarımız uğradıkları saldırılar sonucu yaralanmış ve durum cinayetlere kadar uzamıştır. Bu kez saldırının Arabuluculuk görüşmesi sırasında yaşanmış olması vahimdir.

Bu tür sözlü ve fiili saldırılar ne yazık ki sıradanlaşmış ve toplumda maalesef olağan görülür hale gelmiştir.

Bu çarpık ve sakat bakış açısını, anlayışı bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

Osmaniye Barosu olarak, her kimden ve nereden gelirde gelsin bu tür saldırıları şiddetle kınıyoruz ve protesto ediyoruz.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan ALTUN nezdinde meslektaşımız Av. İlknur Nazlı GÖKYILDIZ’a geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, bu menfur ve üzücü olay hakkında her türlü yasal işlemin takipçisi olacağımızın bilinmesini saygıyla sunarız.

OSMANİYE BAROSU BAŞKANLIĞI

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR