1230 Görüntülenme
22/06/2020

BASINA VE KAMUOYUNA

Sembolik olarak savunma için yürüyen Baro Başkanlarımız Ankara sınırında durduruldular ve kötü muameleye maruz bırakıldılar. Baro Başkanlarımıza Ankara girişinde yapılan haksız ve hukuka aykırı müdahaleyi kabul etmiyoruz. Protesto ve yürüyüş demokratik bir haktır. On binlerce avukatı temsil eden genç, yaşlı baro başkanlarımıza yapılan kötü muamelenin ve söz söyleme haklarını kısan muamelenin izahı bulunmamaktadır. Baro başkanlarına yapılan saldırı onların özelinde tüm avukatlara, halka ve hakka yapılmıştır.  Yaşananları dehşet içinde izlemekteyiz. Anayasal bir hakkın zorbalıkla ve darp ile gasp edilmesi ve engellenmeye çalışılması hukuk ve demokrasi tarihimizde utanç olarak kalacaktır. Biz Osmaniye Barosu avukatları olarak bu utanca ortak olmayacağız. Meslektaşlarımıza yönelik hukuk ve hak ihlalinin derhal kaldırılmasını talep ediyoruz.

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılacağını biliyorken yanlışı görüp susmak topluma ihanettir. An gelir sessizlik ihanet olur. Mesleğe girerken ettiğimiz yemin gereği hukuku demokrasiyi ve söz söyleme özgürlüğünü sonuna kadar koruyacağımızı deklare ederiz. Yüreğimiz ve ruhumuz Başkanlarımızın yanındadır.

OSMANİYE BAROSU

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR