Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruda Öne Çıkan Sorunlar

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruda Öne Çıkan Sorunlar
1895 Görüntülenme
07/11/2018

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvurunun Desteklenmesi Ortak Projesi kapsamında “Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuruda Öne Çıkan Sorunlar” konulu toplantı 5-6 Kasım 2018 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Konseyi tarafından birlikte finanse edilen ve Avrupa Konseyi tarafından yürütülen proje kapsamında düzenlenen ve yüksek mahkemeler ile ilk derece mahkemeleri arasında diyalogun geliştirilmesi, birbirlerinin bakış açılarını daha iyi anlamaları ve bu sayede insan hak ve özgürlüklerini daha iyi koruyan bir içtihat birliği oluşturmayı amaçlayan bölgesel yuvarlak masa toplantıları Bölge Adliye Mahkemelerinin faal olduğu illerde gerçekleşmektedir.

Daha önce Erzurum, İstanbul, Gaziantep, Bursa ve Samsun Bölge Adliye Mahkemeleri ile düzenlenen bölgesel yuvarlak masa toplantılarının altıncısı olan ve Adana'da düzenlenen bu toplantı ile Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruya konu olan sorunlu alanları tespit ederek, ihlal kararlarına neden olan sorunların kaynağında çözümlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Toplantıya Baromuz İnsan Hakları Komisyonundan Av. Hakan AYTAŞ ve Av. Ozan Mert AYTAŞ katılmışlardır.

anayasaflash

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR