5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

 1. Ana Sayfa
 2. Haberler
 3. 5 Nisan Avukatlar Günü Etkinlikleri
446 Görüntülenme
02/03/2022

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

OSMANİYE BAROSU 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ

 MASA TENİSİ TURNUVASI

 Turnuvanın başlangıcı ve bitimine kadar ortaya çıkacak her türden sorunun çözümü amacıyla, turnuvanın organizasyonu ve yönetimi idari ve disiplin konularında her türlü kararı almaya yetkili “tertip komitesi” oluşturulacaktır. Buna göre aşağıda yazılı kurallar, turnuvanın tabi olacağı kurallardır. Turnuva, 12-13 Mart 2022 tarihlerinde Osmaniye Barosu hizmet binasında yapılacaktır.

 1. Turnuvaya hakimler, savcılar, stajyer avukatlar, avukatlar ve eşleri katılabilecektir.
 2. Kadınlar ve Erkekler olarak 2 ayrı kategoride yapılacaktır.
 3. Başvurular ve müsabakalar ferdi olarak yapılacaktır.
 4. Katılımcı sayısına göre fikstür ve eleme sistemi belirlenecektir.
 5. Fikstür kura ile belirlenecek olup, fikstür ve maç saatleri www.osmaniyebarosu.org.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Müsabaka saatleri katılımcıların mesai durumuna göre tertip komitesince yeniden düzenlenebilecektir.
 6. Müsabakalar kazanılmış 3 set üzerinden oynatılacaktır. 5 setin 3’ünü alan oyuncu müsabakanın galibidir.
 7. Turnuvada Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Karşılaşma kuralları geçerlidir.
 8. İki sayıda bir servis değişir, 11 sayı alan seti kazanmış kabul edilecektir. Seti her iki oyuncunun 10 sayı alması haricinde ilk olarak 11 sayı alan oyuncu kazanır. Her iki oyuncu 10 sayı alırsa seti, peş peşe 2 sayı alıp rakibinin 2 sayı önüne geçen oyuncu kazanır.
 9. Turnuvada yarışmacılar kendi raket ve toplarını kullanabilirler. (Malzemesi olamayanlar için Baromuz müsabaka esnasında raket ve top temin edecektir.) 
 10. Bir maçın başlamasından önce oyuncuların maçın oynanacağı masada 2 dakika çalışma hakları vardır.
 11. Bir müsabakanın setleri arasında en fazla 1 dakikalık ara vardır.
 12. Servis başlangıcında top, servis atacak olan oyuncunun serbest elinin açık olan avuç içinde, masa seviyesinin üzerinde ve uç noktasının gerisinde olacak şekilde, sabit olarak duracaktır. Servis kullanırken top açıkça elden çıkacaktır. Serviste ıskalama yapılması rakip oyuncuya sayı kazandırır. Servis sırasında geçerli bir servis fileye dokunursa let olur. Bu şekilde fileye değmeden geçerli bir servis atılıncaya kadar servis tekrar ettirilir.
 13. Yarışmacılar müsabakaya spor kıyafetlerle geleceklerdir.
 14. Yarışmacılar müsabakaya başlamadan 10 dakika önce hazır olmadırlar. Zamanında gelmeyen katılımcı hakem kararı ile hükmen yenilmiş sayılacaktır.
 15. Müsabakalar çekilecek fikstürde belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir. 
 16. Müsabakada itirazlar müsabaka hakemi tarafından değerlendirilecektir. Tüm karşılaşmalarda hakemin son kararı geçerlidir. 
 17. İtiraz veya hakem tespiti ile hata belirlenmesi durumunda hatanın belirlendiği ana kadar olan sayılar geçerlidir.
 18. Turnuva kurallarına uymayan ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan sporcular önce uyarılır gerekli görüldüğü takdirde tertip komitesi tarafından turnuva dışı bırakılabilir. 
 19. Katılım ücretsizdir. Dereceye giren sporculara ödül verilecektir.

 Son Başvuru Tarihi             : 9 Mart 2022
Turnuva Başlangıcı              : 12 Mart 2022
Turnuvanın Yapılacağı Yer : Osmaniye Barosu Hizmet Binası 
Başvuru                                  : Osmaniye Barosu Spor Komisyonu

   Av. Bahadır Mercanlı (0506 920 6868)

 

OSMANİYE BAROSU 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ

 SATRANÇ TURNUVASI

Turnuvanın başlangıcı ve bitimine kadar ortaya çıkacak her türden sorunun çözümü amacıyla, turnuvanın organizasyonu ve yönetimi idari ve disiplin konularında her türlü kararı almaya yetkili “tertip komitesi” oluşturulacaktır. Buna göre aşağıda yazılı kurallar, turnuvanın tabi olacağı kurallardır. Turnuva, 20 Mart 2022 tarihlerinde Mercan Satranç Eğitim Merkezi yapılacaktır.

 1. Turnuvaya hakimler, savcılar, stajyer avukatlar, avukatlar ve eşleri katılabilecektir.
 2. Turnuvada sporcular Açık Kategori olmak üzere tek kategoride yarışacaklardır.
 3. Başvurular ve müsabakalar ferdi olarak yapılacaktır.
 4. Katılımcı sayısına göre fikstür ve eşlendirme sistemi belirlenecektir.
 5. Eşlendirmede Swiss Manager Unicode yazılımı kullanılacaktır. Eşlendirme ve maç saatleri www.osmaniyebarosu.org.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Müsabaka saatleri katılımcıların mesai durumuna göre tertip komitesince yeniden düzenlenebilecektir.
 6. Turnuvada FIDE Satranç Kuralları geçerlidir.
 7. Dokunulan taş oynanmak zorundadır. Taş elden bırakılınca hamle tamamlanmış olur, geri alınamaz.
 8. Derecelerin eş puanla paylaşılması halinde sırası ile: Bucholz-1 (alttan), SonnebornBerger, Aralarındaki Maç, Galibiyet Sayısı ve Kura Çekimi eşitlik bozma yöntemleri uygulanır.
 9. Tur başladığında 10 dakika içinde gelmeyen oyuncu hükmen yenik sayılır. Bir tura gelmeyen oyuncu bir sonraki tura geleceğini hakeme bildirmediği takdirde eşlendirilmez ve 2 tur gelmeyen oyuncu turnuvadan çıkarılır.
 10. Turnuvada kayıt kontrol yapılacak olup, kayıt kontrol saatinden sonra gelen sporcular 2. Turdan eşlendirmeye alınacaktır.
 11. Müsabakalar eşlendirmede belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir. 
 12. Müsabakada itirazlar müsabaka hakemi tarafından değerlendirilecektir. Tüm karşılaşmalarda hakemin son kararı geçerlidir. 
 13. İtiraz veya hakem tespiti ile hata belirlenmesi durumunda hatanın belirlendiği ana kadar olan sayılar geçerlidir.
 14. Turnuva kurallarına uymayan ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan sporcular önce uyarılır gerekli görüldüğü takdirde tertip komitesi tarafından turnuva dışı bırakılabilir. 
 15. Katılım ücretsizdir. Dereceye giren sporculara ödül verilecektir.

 Son Başvuru Tarihi             : 9 Mart 2022
Turnuva Başlangıcı              : 20 Mart 2022
Turnuvanın Yapılacağı Yer : Mercan Satranç Eğitim Merkezi (Avm caddesi, Yeşilay üstü)
Başvuru                                  : Osmaniye Barosu Spor Komisyonu

   Av. Bahadır Mercanlı (0506 920 6868)

OSMANİYE BAROSU 5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ

TAVLA TURNUVASI

Turnuvanın başlangıcı ve bitimine kadar ortaya çıkacak her türden sorunun çözümü amacıyla, turnuvanın organizasyonu ve yönetimi idari ve disiplin konularında her türlü kararı almaya yetkili “tertip komitesi” oluşturulacaktır. Buna göre aşağıda yazılı kurallar, turnuvanın tabi olacağı kurallardır. Turnuva, 19 Mart 2022 tarihlerinde MAK Shisha Lounge Kafe’de (Dr.Devlet Bahçeli Bulvarı 1. Etap) yapılacaktır.

 1. Turnuvaya hakimler, savcılar, stajyer avukatlar, avukatlar ve eşleri katılabilecektir.
 2. Turnuva tek kategoride yapılacaktır.
 3. Başvurular ve müsabakalar ferdi olarak yapılacaktır.
 4. Katılımcı sayısına göre fikstür ve eleme sistemi belirlenecektir.
 5. Fikstür kura ile belirlenecek olup, fikstür ve maç saatleri www.osmaniyebarosu.org.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Müsabaka saatleri katılımcıların mesai durumuna göre tertip komitesince yeniden düzenlenebilecektir.
 6. Turnuvada genel tavla kuralları geçerlidir.
 7. Müsabakalar tek set üzerinden oynatılacaktır. 5 oyun alan oyuncu müsabakanın galibidir. Mars yapan oyuncu 2 oyun kazanmış sayılır.
 8. Oyuncuların hamlelerini makul bir hızda yapmaları beklenmektedir.
 9. Maç başlamadan önce oyuncuların anlaşamaması halinde, oyun yönü seçimi, pul rengi seçimi, oturma tarafı seçimi zar atarak yapılır.
 10. İzleyicilerin maç süresince sessiz olmaları gerekir. İzleyiciler yanlış hamlelere müdahale edemezler, yapılan hamlelerle ilgili yorumda bulunamazlar. İzleyicilerin yapılan bir hileyi hakeme bildirmeleri beklenmektedir. Oyuncular hakemden talep ederek, neden göstermeksizin, bir veya daha fazla izleyicinin maçı izlemesini engelleyebilirler.
 11. Her 2 zar, tavla yüzeyine paralel gelecek şekilde durmalıdır. Geçersiz zar gelmesi halinde her iki zar tekrar atılır. Açılış zarlarında yalnızca zarı kırık gelen taraf zarını tekrarlar.
 12. Oyuncular hamlelerini açık bir şekilde yapmalı, pullarını oynatmak için tek ellerini kullanmalıdırlar. Kırık pulu olan oyuncu önce kırığını oyuna sokmalı, ardından hamlesine devam etmelidir. Oyuncu rakibin hamlesi sırasında pullara dokunamaz.
 13. Kırılan pullar köprüye (bar) konmalıdır. Toplanan pullar oyun sahasının dışına konmalıdır.
 14. Oyuncu hamlesini tamamlamadan rakibin zar atması halinde, hamlesini henüz tamamlamış olan oyuncu, dilerse rakibin zarlarının geçerli sayar, dilerse zarları tekrar attırır.
 15. Oyuncu, rakibin kurallara aykırı bir hamle yapması halinde aynı zar atışı geçerli olmak üzere hamleyi baştan yapmasını isteyebilir.
 16. Yarışmacılar müsabakaya başlamadan 10 dakika önce hazır olmadırlar. Zamanında gelmeyen katılımcı hakem kararı ile hükmen yenilmiş sayılacaktır.
 17. Müsabakalar çekilecek fikstürde belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir. 
 18. Müsabakada itirazlar müsabaka hakemi tarafından değerlendirilecektir. Tüm karşılaşmalarda hakemin son kararı geçerlidir. 
 19. İtiraz veya hakem tespiti ile hata belirlenmesi durumunda hatanın belirlendiği ana kadar olan sayılar geçerlidir.
 20. Turnuva kurallarına uymayan ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan sporcular önce uyarılır gerekli görüldüğü takdirde tertip komitesi tarafından turnuva dışı bırakılabilir. 
 21. Katılım ücretsizdir. Dereceye giren sporculara ödül verilecektir.

Son Başvuru Tarihi              : 9 Mart 2022
Turnuva Başlangıcı              : 19 Mart 2022
Turnuvanın Yapılacağı Yer: MAK Shisha Lounge Kafe(Dr.Devlet Bahçeli Bulvarı 1. Etap) 
Başvuru                                  : Osmaniye Barosu Spor Komisyonu

   Av. Bahadır Mercanlı (0506 920 6868)

 

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR