29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN 2021

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami Kutlu Olsun 2021
126 Görüntülenme
28/10/2021

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN 2021

Milletimizin Ulusal Bağımsızlığını kazanabilmek için emperyalist güçlere karşı giriştiği milli mücadelenin ardından  elde edilen büyük zaferin sonucu olan Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlamaktayız. Cumhuriyet, bizi millet olarak yıllardır bir arada tutan, toplumsal birlik, beraberlik ve toprak bütünlüğümüzü sağlayan en önemli kazanımdır. İşte bu duygu ve düşüncelere en çok ihtiyacımız olan şu günlerde Cumhuriyete sahip çıkmak; ülkemize, vatanımıza, kardeşliğimize sahip çıkmaktır. Cumhuriyet düşmanlarına karşı, birleşmeli, laik, demokrasiye ve insan haklarına inanan, adaletin yılmaz savunucuları olarak çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda gelecek nesillere hazırlamalıyız. Özellikle 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından millet olma şuuru, Cumhuriyetimizin kıymeti bir kez daha net olarak anlaşılmıştır.  

Cumhuriyetimizin 98. yılını kutladığımız bu günlerde ülkemiz zor günler geçirsede milli mücadelede şanlı zaferlerle  çıkmış milletimiz gelecek günlere büyük bir ümitle yürümek kararlığı içerisindedir. Türkiye Cumhuriyetini barış ve özgürlük dolu bir geleceğe taşımak için hiç şüphesiz birlik ve beraberlik içerisinde Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak zorundayız. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha büyük bir önemle sarılmak azmindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını,vatanları uğruna kanları toprağa dökülen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,Cumhuriyet Bayramınızı yürekten kutluyoruz.

Av. İbrahim Halil YAVUZDOĞAN

Osmaniye Barosu Başkanı

29ekim2021
Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

BARO KOMİSYONLARI

Baromuz oluşturduğu alt komisyonlarda; yasal düzenlemelerle ilgili çalışma yapmakta, özellikle demokrasi ve insan hakları adına uygulamada ortaya çıkan aksamalara karşı sorumluluk bilinciyle etkin bir biçimde mücadele vermektedir.

Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR