77 Görüntülenme
10/11/2021

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ 2021

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, 'benim manevi mirasım akıl ve bilimdir' diyen eşsiz devlet adamı Büyük Önder Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 83. yıl dönümünde O'nu rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Bizler  tarihimize yön veren ve geleceğimizi aydınlatan Büyük Önderimizi  hiçbir zaman unutmadık ,unutmayacağız.          

O, Türk Ulusuna daima güvenmiş,en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti ve devrimlerini Türk gençliğine emanet etmiştir.Atatürk'ü andığımız bu günde  O'nu yas tutarak değil,bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetine yapabileceğimiz katkı ve çalışmaları konuşarak anmalıyız.Atatürk ve devrimleri ise  bu yolda rehberimiz olacaktır. Büyük önderin  fikir ve düşüncelerini iyi anlayıp uygulamaya koymak her vatandaşın en asil vazifesi olmalıdır.          

Biz de Osmaniye Barosu olarak büyük önderin kurduğu Cumhuriyetin kazanımlarına  ve O'nun aziz hatırasına sahip çıkacağız.          

Bu düşüncelerle, her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım gününde de Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ,minnet ve her geçen gün artan bir özlemle anıyoruz.

OSMANİYE BARO BAŞKANLIĞI

10kasim2021

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

BARO KOMİSYONLARI

Baromuz oluşturduğu alt komisyonlarda; yasal düzenlemelerle ilgili çalışma yapmakta, özellikle demokrasi ve insan hakları adına uygulamada ortaya çıkan aksamalara karşı sorumluluk bilinciyle etkin bir biçimde mücadele vermektedir.

Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR