OSMANİYE BAROSU GENÇ AVUKATLAR MECLİSİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 2021

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Osmaniye Barosu Genç Avukatlar Meclisi Olağan Genel Kurul Toplantisi 2021
730 Görüntülenme
28/08/2021

OSMANİYE BAROSU GENÇ AVUKATLAR MECLİSİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI 2021

OSMANİYE BAROSU GENÇ AVUKATLAR MECLİSİ

OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

 

1-) Osmaniye Barosu Genç Avukatlar Meclisi Yürütme Kurulu tarafından olağan genel kurul toplantısı yapma kararı alınmıştır. Bu karara istinaden;

                        Genç Avukatlar Meclisi olağan genel kurul toplantısı ile Yürütme ve Denetleme Kurulu seçimlerinin 04/09/2021 günü Saat 10:00 da Osmaniye Barosu Hizmet Binası Av.Prof.Dr.Metin FEYZİOĞLU Konferans Salonunda yapılacaktır.

2-) Osmaniye Barosu Genç Avukatlar Meclisi Yönergesinin 18. 27. ve 30. maddeleri uyarınca; Başkan, Yürütme Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeliğine aday olacakların, adaylıklarını en geç Genel Kurul toplantısının gerçekleştirileceği gün (04/09/2021) saat 10:00 a kadar yürütme kurulu tarafından oluşturulan ve aşağıda belirtilen Divana bildirmeleri gerekmektedir.

3-) Osmaniye Barosu Genç Avukatlar Meclisi Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısının Divanı Osmaniye Barosu Genç Avukatlar Meclisi Yönergesinin 14. Maddesi uyarınca yürütme kurulu tarafından; Av. Muhammet Salih GÖZEGÜ, Av. Merve Korkulu ESEN ve Av. Mehmet İrfan KAYA şeklinde oluşturulmuştur.

4-) Osmaniye Barosu Genç Avukatlar Meclisi Yönergesinin 13. Maddesi uyarınca Genel Kurul Çağrısı ve gündemi Osmaniye Barosu merkezinde 28/08/2021 tarihinden toplantı tarihine kadar Baro İlan Panoları ve Baro İnternet Sitesinde asılı kalmak üzere duyurulacak ve duyuru TEBLİGAT  hükmünde olacaktır.

5-) Toplantı gündemi aşağıda bildirilmekle Osmaniye Barosu Genç Avukatlar Meclisi Yönergesinin m.3 uyarınca; Osmaniye Barosu’na kayıtlı avukatlardan, yemin ile birlikte avukatlık ruhsatını aldığı tarih itibariyle meslekte beşinci yılını tamamlamamış ve otuz beş yaşından genç olan her avukat genel kurul üyesidir ve oy kullanmakla yükümlüdür. Tüm genel kurul üyelerinin yer aldığı liste ayrıca yayınlanacak olup bu listede yer alan tüm genel kurul üyelerinin seçimli olağan genel kurul toplantısına ve seçimlere katılmaları önemle talep olunur.

Saygılarımla.

 

Av. Abdüsselam BOZDOĞAN

Osmaniye Barosu

Genç Avukatlar Meclisi Başkanı

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR