1097 Görüntülenme
07/03/2019

İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Av. Adem Kahraman, Bursa Adliyesi'nde mağdur vekilliği yaptığı, dedenin torununa yönelik “çocuğun cinsel istismarı” davasında duruşma çıkışı adliye önünde saldırıya uğramıştır. Sanık dedenin yakınları tarafından yumruklanarak darp edilen meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Büyük zorluklar altında kamusal görevlerini yerine getirmeye çalışan avukatlara yönelik bu saldırılar HUKUK SİSTEMİ’ ne yönelik bir büyük tehlike göstergesidir. Avukat; Yargının kurucu unsurudur. Yurttaşlarımızın hak arama özgürlüğünün vücut bulmuş halidir.  Bu menfur saldırılarla savunma mesleğini sindirme, yok etme, şekli unsur olarak görme zihniyetine asla geçit vermeyeceğiz.  Bu tür saldırıların avukatlık mesleğini yürütmemize engel olmayacağını, savunmanın susmayacağını bir kez daha yüksek sesle dillendiriyoruz.

Suçluların bir an önce en ağır şekilde cezalandırılmaları için gerekli soruşturmanın hassasiyetle yapılmasını talep ediyoruz ve bu süreçte bütün meslektaşlarımızla dayanışma içinde olacağımızı kamuoyuna saygı ile sunuyoruz.

 

OSMANİYE BAROSU

 AVUKAT HAKLARI KOMİSYONU

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR