389 Görüntülenme
07/07/2022

OSMANİYE BAROSU

07.07.2022 Tarihli Basın Açıklaması

 

       Dün itibarıyla mesleğini icra etmeye çalışan bir avukat, ismi Servet Bakırtaş, müvekkili ile birlikte, cezaevinden daha yeni çıkmış bir cani tarafından sırf mesleğini icra ettiği gerekçesiyle vahşice öldürülmüştür. Aslında bu ne ilk, ne de son olacak. Her bir avukat ölümün toplumsal bir ders olmasını bekleyip bu zavallı yaratıklara bir şeyler anlatmasını beklerken çoğalan ölümler, bizden bir parça daha koparmaya devam ediyor.1998 yılında öldürülen, vahşice katledilen Gümüşhane Baro Başkanı Avukat Ali GÜNDAY’ı da rahmetle anıyoruz. Tahir Elçi, Diyarbakır Baro Başkanı, acısı hala çok taze. Avukat Dilara Yıldız, Avukat Ersin Aslan, ve daha niceleri… Oysa biz, adaletin tecellisi için yapıyoruz bu mesleği. Savunma olmazsa, “OLMAZ YARGILAMA” diyoruz. Öylesine kutsiyet atfediyoruz ki mesleğimize, şimdi bir özel müdafii olmazsa, bu katil zanlısını da bir avukat savunacak. Biliyoruz ki, başımız sağ olmayacak bizim. Dilenen sabırların sırasız avukat ölümlerine yararı olmayacak. Avukat Servet Bakırtaş ile birlikte verdiğimiz can, taşan sabrımızın durdurduğu son yürek olmayacak. Bu vesile ile öncelikle merhum meslektaşımızın ailesine ve tüm meslektaşlarımıza baş sağlığı diliyoruz.

Günden güne gelen zamlar artık Zorunlu müdafilik sisteminin yürütülmesini imkânsız hale getirmiştir. Ancak, bugün ölüm konuşuyoruz. Para değil. Avukatın yaşam hakkını konuşuyoruz. Avukatlık Asgari Ücret Tarifesini değil.Aslında bu toplantı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi ve CMK ücretlerinin arttırılması konusunda olacaktı. Ancak, bunları daha sonraki bir toplantıda konuşacağız. Tüm avukatların can ve mal güvenliği sağlanana kadar susmayacağız.

Basına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Osmaniye Barosu Yönetim Kurulu Adına

Osmaniye Barosu Başkanı Av. İbrahim Halil YAVUZDOĞAN

aciklama1

aciklama2

aciklama3

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR