BAROMUZDAN KORONA VİRÜS SÜRECİNDE MESLEKTAŞLARIMIZA DESTEK

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Baromuzdan Korona Virüs Sürecinde Meslektaşlarimiza Destek
1199 Görüntülenme
15/04/2020

BAROMUZDAN KORONA VİRÜS SÜRECİNDE MESLEKTAŞLARIMIZA DESTEK

Yaşanan salgın sebebi ile icralar,süreler,duruşmalar durdurulmuş olup yaşanan bu olağanüstü süreçle ilk kez karşılaşmaktayız.Bu sürecin ne kadar süreceği belirsiz olup meslektaşlarımızı ekonomik olarak zor duruma düşürmüştür.Osmaniye Barosu Yönetim Kurulu olarak aldığımız Avukatlık Kanununun 95/6 ve 81/6 maddeleri gereği objektif ve genel kriterler nazara alınarak bir defaya mahsus faizsiz altı ay sonra geri ödenmek kaydı ile beyanları doğrultusunda ihtiyaç sahibi avukatlarımıza en fazla bin lira olmak üzere nakdi yardım yapmak kararı alınmıştır.

Başvuru talepleri 24.04.2020 mesai bitimine kadar Baro Kalemine Baro İnternet Sitesinde yayınlanmış olan talep formu doldurulmak sureti ile teslim edilecektir.Başvuru neticesi Baro Yönetim Kurulunun objektif kriterlere göre yapacağı değerlendirme sonunda talep edenlere bildirilecektir.

Osmaniye Barosu Yönetim Kurulu adına

AV.İ.Halil Yavuzdoğan

Talep Dilekçesi

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR