951 Görüntülenme
05/01/2018

7 OCAK KURTULUŞ BAYRAMI

Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde  bugün,Osmaniye halkının 96 yıl önce vatan sevgisi ile verdikleri bağımsızlık mücadelesini takdir ve gururla anmaktayız. Genç nesillerimiz, tarihten aldıkları ilhamla şüphesiz ki bu zafer ruhunu yaşatmaya devam edeceklerdir.Şehrimizin Rahime Hatunlar,Palalı Süleymanlar ve daha niceleri ile verdikleri mücadele şüphesiz günün gençliğine ışık olacaktır.Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesinde yer alan Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda  laik,demokratik,sosyal hukuk devletinde, okuyarak, çalışarak, üreterek, geçmişi ve gerçekleri anlayarak  yeni nesillere aktarmak  ve bu gün birlik ve beraberlik içerisinde demokrasimize ve temel değerlerimize sahip çıkmak  bizlerin en önemli görevidir. Bu vesile ile işgal altındaki topraklarımızı koruyarak, büyük bir zafere imza atan Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere tüm  şehitlerimizi  şahsım ve Osmaniye Barosu adına bir kez daha rahmet,şükran ,minnetle  ve saygıyla  anıyor, 7 Ocak Kurtuluş Bayramımızı kutluyorum… 

Osmaniye Barosu Yönetim kurulu adına

Avukat Dilem Aksoy

Osmaniye Baro Başkanı  

Diğer Haberler
BAROMUZ

Osmaniye Barosu, tüzel kişiliğe sahip kamu kuruluşu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Baromuzun kuruluş tarihi 12.03.1997'dir. İlk Kurucu Başkanımız Av.Ünsal KÖKTEN' dir.

BARO KOMİSYONLARI

Baromuz oluşturduğu alt komisyonlarda; yasal düzenlemelerle ilgili çalışma yapmakta, özellikle demokrasi ve insan hakları adına uygulamada ortaya çıkan aksamalara karşı sorumluluk bilinciyle etkin bir biçimde mücadele vermektedir.

Avukat Arama
Baromuza kayıtlı Avukatlarımız:
Osmaniye Barosu
UYUMLU MOBİL CİHAZLAR